Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Київ, ул. I. Микитенко 11
Київ, ул. I. Микитенко 11
Пн-Птн 9:00-19:00
Онлайн замовлення приймаються цілодобово

Як зберегти каву, коли пачка відкрита.

Як зберегти каву, коли пачка відкрита.
Як зберегти каву, коли пачка відкрита.

Справжнє задоволення від чашки кави залежить від багатьох умов. Свіжість кавового зерна знаходиться на початку списку таких вимог. Збереження зелених зерен цікавить, як правило, професіоналів кавового бізнесу та виняткових гурманів. В основному споживачі довіряють знаменитим брендам: досвіду сучасних обсмажувачів сортам арабіки і робусти, що мають гарну репутацію.

Спеціальні упаковки забезпечують високу якість обсмаженої кави протягом усього терміну придатності. Однак після відкриття пакета весь обсяг ніколи не використовується (якщо це не великий бенкет, прийом тощо). У побуті одна пачка витрачається протягом певного періоду. Як краще зберегти аромат та смак продукту на звичайній кухні? Безперечно, відрізняються термін придатності запечатаної упаковки та можливість вживання колись розкритої кави.

Куди помістити обсмажене зерно

Купити обсмажену каву в зернах «Лавацца» – чудове рішення, якщо у вас під рукою гарна кавомолка. Слід пам'ятати, що будь-які зерна, закуплені про запас, вимагають продуманих умов для збереження їх оптимальних якостей.

Одне з оптимальних рішень: покласти пакети з кавовими зернами, що розділені на невеликі партії, в морозильну камеру (окремо від інших заморожених продуктів). Повітря у пакетиках необхідно мінімізувати, ущільнюючи боби. Яким кожен із них має бути за вагою, вирішить сам господар: все залежить від його пристрастей. Потрібно визначити обсяг для одноразового використання. Коли ємність переміщається занадто велика, їй пошкодить конденсат, що утворюється на ній при зміні температури. Якщо не забувати про цю особливість, то близько трьох місяців якісний продукт не втратить своїх характеристик. Повторно ніколи не заморожувати. Так можна зберегти і обсмажене та зелене зерно. Корисна порада: не забути дістати пакетик заздалегідь, оскільки краще, якщо зерно прогріється до кімнатної температури.

А ось просто класти в холодильник (не в морозилку) відкритий пакет із зернами не варто. Вологість у ньому змінюється постійно, температура недостатньо стабільна. І кава від цього псується. Вологість та повітря позбавляють зерно його якості.

Мелена кава – дбайливе ставлення

Ідеальний варіант – використовувати кавомолку щоразу перед тим, як приготувати напій. Не варто забувати, що саме кава в зернах краще зберігає свої властивості з часом, ніж мелена. Але нестача часу – це дуже важливий аргумент на користь заздалегідь змеленого зерна: залишається лише засипати його в турку та зварити каву.

Придбати пачку меленої кави або намолоти на весь робочий тиждень - цілком прийнятний для багатьох варіант. 10-14 днів - оптимальний термін для використання такого підготовленого помелу. Якщо ви вирішили купити каву мелену, орієнтуйтеся не тільки на характеристики продукції, але і на її обсяг. Одна упаковка 200 г може забезпечити двох людей протягом п'яти-семи днів, коли каву варять щодня. Якщо напій часто п'ють і сім'я велика, важливе питання - середня витрата продукту на тиждень.

Кухонні полиці та банки

Навіть звичайна кухонна шафа анітрохи не зашкодить добре упакованій меленій каві протягом тижня. За умови, що полиці знаходяться подалі від сонячних променів, немає зайвої вологості та нагрівання. Більшість сортів кави температура зберігання має перевищувати 20 градусів, а вологість – 75 %. Але й зайва сухість – ворог кави.

Ємність для кави - це банка, що щільно закривається: скляна, керамічна, металева, але не пластикова. Непрозорість ємності – обов'язкова умова, навіть є спокуса милуватися кавовими зернами та помелом у гарному скляному посуді із щільною кришкою. Світло - ще один "ворог" при зберіганні цього продукту. Пластмаса несприятлива для будь-яких натуральних продуктів, які можуть зберігатися досить довго. Металева тара не рекомендується для свіжообсмажених зерен.

Справжні кавомани вважають за краще мати для кожного сорту окрему баночку, стверджуючи, що саме так вдається зберегти справжній аромат. У всякому разі, треба пам'ятати – кава вбирає сторонні запахи, на полиці поруч із нею не варто тримати спеції та інші пахучі продукти.

Пакети

Спеціальні фольговані паперові пакети з замком «зіп» і особливою вставкою для вентиляції (клапаном для дегазації) – не просто компромісний варіант, а цілком надійний спосіб вберегти мелений продукт. Термін придатності у такій тарі близько трьох місяців. Легко мінімізувати обсяг повітря в пакетику: так забезпечується окислення. Простий паперовий пакет, в якому розфасована кава після помелу в магазинах, не має таких характеристик. З нього продукт треба пересипати у відповідну ємність.

Провідні виробники подбали про якісні пакети та банки: товар добре зберігається і після того, як вони відкрились. У побуті не вдається досягти повної герметичності упаковки після її розтину, але її показники оптимізовані для збереження на вказаний виробником термін.

Корисно враховувати, що термін придатності та оптимальний зпосібників зберігання та використання – різні поняття. Після вказаного на упаковці терміну придатності кава може бути не тільки неприємною на смак, а й шкідливою для здоров'я.

Зручні упаковки

У «Кофейні» coffeeynya.ua можна купити каву всесвітньо відомих брендів у пристосованих для зберігання ємностях. Бренд «Іллі» випускає каву мелену та в зернах у металевих банках з кришкою, які до того ж мають додатковий захист (запечатані як консервні). У герметичних упаковках можна придбати каву в зернах «Лавацца» та її ж мелені різновиди (у банках та пакетах).

Герметичні якісні ємності є типовими для всіх виробників, представлених у магазині. Для кращої безпеки купленого товару треба уважно поставитися до рекомендацій на упаковках: поради виробників допоможуть отримати максимально приємний смак і аромат напою. У наш час реально здійснити обидва варіанти: зберегти в домашніх умовах закуплений про запас товар або регулярно замовляти продукцію на невеликий термін, протягом якого вона використовуватиметься.

lavazza, coffee lavazza, кофе лавацца, лавацца кофе, кофе lavazza, лавазза, lavazza oro, lavazza rossa, lavazza crema e aroma, lavazza super crema, lavazza crema e gusto, lavazza tierra, lavazza gold selection, lavazza

Коментарі
Рекомендовані товари