Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Київ, ул. I. Микитенко 11
Київ, ул. I. Микитенко 11
Пн-Птн 9:00-19:00
Онлайн замовлення приймаються цілодобово

Кофеїн у чаї та каві

Кофеїн у чаї та каві

Кофеїн відноситься до речовин, корисним у певних дозах та досить небезпечним у надмірних. Так відбувається з усіма лікарськими засобами. Навіть заварюючи шипшину, треба точно знати, що немає протипоказань, і вживати лише рекомендований обсяг. Звичайно, вибір чаю та кави визначається не просто наявністю чи відсутністю кофеїну. Однак питання про входження цієї сполуки варто вважати першорядним, оскільки вона має значний вплив на організм: серцево-судинну та нервову системи, травлення тощо.

Теїн, або кофеїн

Синтезувати кофеїн навчилися більше століття тому, але протягом багатовікової історії було очевидним його активний вплив на багато функцій людського тіла. Ця хімічна сполука міститься в багатьох рослинах, що стали основою для найпопулярніших напоїв – для кави, какао, чаю, мате, кока-коли та пепсі-коли.

Так, кома в підзаголовку не випадкова: так називають ту саму молекулу. Просто теїном назвали алкалоїд, виділений із чаю. Але його тотожність із кофеїном доведено. Вплив на організм свіжозвареної кави або чаю відрізняється за багатьма складовими – на це є причини. Проте кофеїн у будь-якому напої працює за однотипною схемою. Звичайно, нікому не потрібна інтоксикація від великого обсягу насиченої кави або міцної заварки.

Наскільки міцно заварений чай чи кава має першочергове значення. І якщо ми порівнюємо їх між собою, про сорт теж слід згадати. Але у найзагальнішому (усередненому) уявленні про них на першому місці по «міцності» ставлять каву, потім зелений чай, потім чорний. А найменш "алкалоїдний" - трав'яний збір: наприклад, "іван-чай".

Кому потрібний стимулятор

Міцний чай, какао та кава давно перевірені у боротьбі з ранковою сонливістю, у перервах на роботі чи конференції. Більшість добре переносить звичну норму кофеїновмісних напоїв. Хоча і тут все індивідуально: чим старша людина, тим краще вона знає, в який час дня і скільки їй краще випити чашок еспресо чи зеленого чаю. Зрозуміло, такий ефект, що бадьорить, комусь зовсім не потрібен, а комусь і протипоказаний.

Дізнатися «свою міру» можна шляхом спроб і помилок. Зараз дуже просто купити каву в зернах, вирощену в різних країнах, і оцінити, наскільки вона підходить як підвищує працездатність і настрій напою. Широко поширене переконання, що при заварюванні 10-15 г якісної меленої кави зі 100 мл води вийде оптимальна доза кофеїну.

Важливий момент: якість кави, її приналежність до найвищих сортів арабіки «спешелті» визначається далеко не відсотком кофеїну у її складі. У дегустаторів існує багатогранна шкала оцінки, де міцність лише одна з позицій. Робуста може бути значно міцніше, ніж арабіка, але друга завжди вважалася більш цікавою як ароматна і смачна кава.

Якщо почитати інформацію про зелений і чорний чай, то можна виявити багато цікавого. Наприклад, є сорти зеленого, які дадуть фору кавовим напоям за наявністю у їхньому складі кофеїну та, природно, за рівнем впливу на нервову систему та судини. Треба врахувати і обсяг: чашечка еспресо хоч і міцна, але невелика. А ось чашка чаю – велика. А кілька маленьких піал, що наповнюються за традиційними канонами китайської чайної церемонії, теж дадуть значний ефект. Типова помилка людей щойно початківців вживати зелений якісний чай: вони заварюють його занадто довго і заварюють занадто міцно (через те, що він здається занадто світлим). У результаті напій втрачає свої найкращі властивості.

Радість та смак без неприємних наслідків

А якщо все ж таки лікар наполягає на обмеженні кави через наявність у ньому стимулюючої нервову систему та серце речовини? На щастя, є брендова кава без кофеїну, а вона не позбавлена ​​чарівного аромату та відмінного смаку. Наприклад, можна придбати каву в зернах ILLY Espresso Decaffeinated або мелений Lavazza Dek.

Коли для здорового способу життя та дитячого харчування потрібно пити що-небудь з мінімальним кофеїном, з приємним смаком та мікроелементами, то варто придбати трав'яні та фруктові збори. Такі види заварювання стають дедалі популярнішими. Вони не конкурують з кавою, не стають її альтернативою, а просто є додатковим сегментом, затребуваним багатьма людьми в наш час. Тонізуючі та енергетичні можливості напоїв не зводяться лише до одного кофеїну. Спектр їх можливостей набагато ширший.

Правильний вибір

Пристрасті покупців визначають їх вибір: Кофейня інтернет-магазин, що йде назустріч усім побажанням замовників. Детальні анотації та статті на сайті coffeeynya.ua дозволяють знайти в широкому асортименті новий для себе вид чаю або марку кави, що приносять задоволення та користь у всіх відношеннях.

Аромат, смак, післясмак мають поєднуватися з реальним позитивним впливом на організм. І тут багато нюансів: наскільки важливий підбадьорливий або розслаблюючий результат, чи повинен бути лікувальний ефект, і який час доби віддасте перевагульоно для чаювання або чашки кави. Уважне ставлення до складу (до кофеїну, мікроелементів тощо) допомагає прийняти розумне рішення, отримати саме той варіант, який прикрасить день або допоможе розслабитись у години відпочинку.

Коментарі
Рекомендовані товари